Bolesti štitne žlijezde

preporučena terapija kod hipotireoze

ivusa

Poštovani,

Molim Vas da mi objasnite nalaze i sugerirate terapiju, budući da sam potpuno nova u svemu ovome i još se ne snalazim tj. prikupljam informacije.
TSH 88,472, FREE T4 manje od 5,15, anti TG 481,8 , anti TPO veća od 600.
Terapija euthyrox 75 ug?
Također me zanima prehrana, budući da se grozim od debljanja, a vidim da je to sastavni dio ove bolesti.

Ante Škaro, dr. med.

Vi imate dosta izražen manjak hormona štitnjače zbog autominune bolesti štitnjače koja je za sada izvan pogona. Krenite sa uzimanjem Euthyrox-a 100 mcg 1x1 tbl te za 2 mj. napravite nove nalaze TSH koji se mora spustiti na cca 1,0 da bi bili zadovoljni sa th. Kada je dobar nadomjestak hormona onda nemate razloga za dobivanje na tjelesnoj težini. Hranite se uravnoteženo, Veliki naglasak stavite na bjelančevine i povrće te rekreativne aktivnosti.

dr Ante Škaro
Poliklinika Leptir