Bolesti štitne žlijezde

Hitnooo problem sa štitnjačom

Katia_7

Lijep pozdrav,

Imam 22 godine i prije 4 mjeseca išla sam na pregled za štitnjaču jer u obitelj su moja mama, nona i barba oboljeni od štitnjače, a i baš u to vrijeme imala sam jako problema s disanjem, umorom i brzog kucanja srca. Do sada sam bila zdrava te od djetinstva adipozna.

Ovakve nalaze imala sam 25.02.2010. KKS- mikroanemija, urin, GUK, hepatogram b.o, FE 10,4, KOL 4,3, HDL. 1,18, LDL: 2,62, Tgl:1,1 te TSH:4,33 T3: 2,8 T4:107
Nakon toga primila sam terapiju od EUTHYROX 25 ug/d.

Nakon 4 mjeseca obavila sam opet nalaze i to 26.05.2010, te rezultati su bili: FE 7,7, TSH: 0,17, T4: 22,1 T3 2,31.
Nakon toga zvala sam doktoricu i dala mi je da sada uzimam samo pola tablete euthiroxa.

Ja stvarno neznam sta da radim jer sam mlada i htijela bi znati dal mogu to nekako popraviti bez uzmanja tableta cijeli zivot, i zasto prije mi je radila pre malo sad previse i od kad mi radi previse odmah kad se umorim ili me hvata neka panika srce mi kuca ko ludo!! zabrinuta sam jer mi nitko nije objasnijo sta je to kako to lijeciti bolje i uz to imam jako puno problema sa disanjem!!!

Hvala unaprijed

Ante Škaro, dr. med.

Kod mlađih ponekad imamo problema kod doziranja jer štitnjača još uvijek pokazuje znakove kompenziranja. Ne morate se bojati tableta hormona ako vama u istinu treba nadomjestak. Posebno ako imate jaki tempo života onda je vaša štitnjača pod velikim pritiskom zbog čega povremeno ne može dati adekvatnu kolićinu hormona. Ponovite nalaze hormona fT4 i TSH i navedite smetnje koje sada imate te se javite.
dr Ante Škaro