Bolesti štitne žlijezde

hormon stitnjace

jhana

Postovanje,
Molim Vas objasnjenje rezultata krvnih nalaza.
Nakon 2 spontana u periodu od 1,5 godinu.Dobila sam uputnicu za nalaz hormona stitnjace.12.11. sam vadila kv i ovo su rezultati T3 1.29 ( ref. Interval 1.3-3.1)
T4 12.9( ref.interval 12-22),TSH 0.01 ( ref.inteval 0.27-4.2)Nakon posjeta endokrinologa receno mi je da nalazi ukazuju na autonomnu bolest stitnjace, te da je potrebno ponoviti nalaz hormona stitnjace za 3 tjedna prije sljedceg ciklusa.
02.12 sam opet vadila krv i ovo su novi nalazi:
T3 1.47 (ref.interval 1.3-3.1), T4 11 (ref.interval 12-22), i TSH 0.05 ( ref.interval 0,27-4.2)
Do sad jos nisam dobila nikakvu terapiju.Te doktori ( endokrinolog)jos uvjek razmislja sta dalje da li ce mi dati neku terapiju ili ne.
Moram naglasiti da nemam nikakve simptome.
Molim Vas Vase misljenje

Tomislav Novosel, dr. med.

Poštovana Jhana,

S obzirom da je Vaš TSH ispod donje granice potrebno je učiniti scintigrafiju štitnjače koja će pokazati da li cijela štitnjača podjednako radi ili neki djelovi štitnjače rade pojačano. Isto je potrebno napraviti uzv štitnjače kako bi se vidjelo kako je štitnjača građena. Na temelju tih nalaza i kontrolnih nalaza hormona štitnjače te nalaza Anti TPO i Anti Tg imali bi potpunu sliku o štitnjače te bi se tada lakše moglo zaključiti zbog čega je Vaš hormonalni status štitnjače takav te bi se moglo pristupiti liječenju.