Bolesti štitne žlijezde

Nalaz štitnjače nakon operacije

anita974

Poštovani trebala bi objašnjenje nalaza nakon mamine operacije. Nalaz glasi big-smileIAGNOZA CARCINOMA PLANOCELLULARE INTRACYSTTICUM GLANDULAE THYREOIDEAE. CYSTA GLANDUALEA THYREOIDEAE. Unaprijed hvala!!

Ante Škaro, dr. med.

Cijenjeni,
povremeno u cistama štitnjače se može dogoditi transformacija stanica sluznice ciste u karcinomske stanice te se dosta dugo drži pod kontrolom. Nadam se da je operacijom odstranjen u cijelosti. Treba ultrazvučnom pretragom vrata provjeriti limfne čvorove. Misli da bi trebala biti dobra prognoza.

dr Ante Škaro