Bolesti štitne žlijezde

PRESTALA PITI LIJEKOVE

dandi

Poštovani, prije 5 godina vadila sam krv i bila na utz, naime štitnjača mi je radila usporeno, i dobila sam koji kilogram. Dali su mi tablete, ne siječam se više kako se zovu koje bi navodno trebala piti cijeli život, međutim prestala sam nakon mjesec dana, 6 mjeseci nakon toga bila sam ponovno na pregledu i nalazi su bili uredni.
Zanima me može li se ponovno vratiti , prošlo je od toga 4 godine i nisam bila više na pregledu, osjećam se dobro.

Tomislav Novosel, dr. med.

Poštovana Dandi,

Hormonalna nadomjesna terapija kod poremećaja rada štitne žlijezde ne mora uvijek biti doživotna. O doziranju lijeka ovisi hormonalni status kao i subjektivni doživljaj simptoma koji mogu nastati od poremečaja rada štitnjače, govorimo naravno o smanjenom radu štitnjače. Svakako je odlična stvar što se sada dobro osjećate i nemate simptome te stoga postoji vjerojatnost da Vam terapija nije potrebna. Bez obzira na to savjetovao bih Vam barem godišnju kontrolu hormona štitnjače te ultrazvučni pregled.