Bolesti štitne žlijezde

problem s koncentracijom

azalea

Poštovani,
već duže vrijeme imam problema s koncentracijom i umorom,često mjenjam raspoloženja.
U zadnje vrijeme mi se često znoje ruke i stopala.
Prošle godine na internističkom pregledu rečeno mi je da je štitna žlijezda blago povećana,ali
ultrazvuk je bio uredan (astenične konstitucije bez adenopatije naglašena inspekcijom gl thyreoidae
pa se napravi ultrazvuk: oba lobusa uredni ,težine 9.5 g ).
Da li biste mi preporučili vađenje hormona štitnjače?
Pokušavam otkriti što je uzrok problema s koncentracijom,da li možda štitnjača ili sam na krivom tragu ?
Hvala

Ante Škaro, dr. med.

Kod vas su tipični simptomi koji su često uzrokovani blagim poremećajem hormona štitnjače. Izvadite nove nalaze hormona štitnjače i možete mi ih proslijedit da vam ih evaluiram.

Dr Ante Škaro
Poliklinika Leptir

irenak

Draga Azalea, imala sam isti problem kao i ti,koncentacija nula bodova, tremor u rukama, edem oči, znojne ruke, otkucaji srca abnormalni, a što je najgore i "gušu", izvadila sam nalaze i dijagnoza mi je bila hipertiroza, štitnjača mi je lučila previše hormona, a hipofiza je radila usporeno. Th mi je bila Athyrazol i to 6 na dan. Pila sam ih nešto više od 10 mjeseci, toliko da su mi previše stepli hormone, pa su mi postepeno ukidali i prešla sam na Eutyrox/ jedna na dan. Sada sam bez th već 3 godine (hvala Bogu) i idem na godišnje kontrole, ali kada sam pod stresom, a takav mi je posao, stanje mi se naglo promjeni, ali sve u svemu sam OK.