Bolesti štitne žlijezde

prvi nalaz

sadika

pozz
dobila sam nalaz ultrazvuka štitnjače:
ehoskopijom štitnjače nađe se ista normalne velika
ispunjena je odjecima niskih amplituda inhomogene distribucije
treheja je medioponirana
TSH mlU/L 1,77
Free T3 pg/dl 1,0
Free T4 ng/dl 0,75
molim Vas da mi odgovorite o čemu se radi
jer sam sva depresivna i neznam sta da radim
HVALA

Ante Škaro, dr. med.

Lijep pozdrav,

Imate kroničnu upalu štitne žlijezde što znači da je oštećeno žljezdano tkivo zamijenjenom ožiljkom: Takva štitnjača u većini oslabljeno luči hormone (hipotireozu), koja se liječi nadomjeskom hormona. Po nalazu hormona hipofize TSH-a već se može kod vas prepoznati slabljenje funkcije štitnjače i nazočnost simptoma usporenog metabolizma. Javite se na e-mail ante.skaro@stitnjaca.com sa simptomima ako ih imate.

Dr Ante Škaro
Poliklinika Leptir

tina tinchy

pozdrav! imam par pitanja... bila sam na ultrazvuku stitnjace i otkrili su da imam malenu cistu vel.2,5 mm. pa me zanima dali je to nesto ozbiljno ili ne?... i zanima me hTgAt normalne vrijednosti su 60.0 a meni pise 20.0 pa me zanima sto je to i dali se zbog toga trebam brinut? hvala...

Tomislav Novosel, dr. med.

Poštovana Tina tinchy,

Opisana cista na ultrazvuku je zanemariv nalaz zbog svoje veličine od 2.5 mm. Nalaz Anti Tg je kod Vas uredan i nema nikakvih razloga za brigu, niti zbog ciste niti zbog anti Tg. Preporučuje se jednogodišnja kontrola da se vidi trend rasta ili mirovanje ciste.