Bolesti štitne žlijezde

T3 povišen

Poštovani! Kontroliram štitnjaču od 2006-e godine. Prati me problem povišenog t3 hormona, ali s obzirom da sam tada imala 14 godina nisam dobila nikakvu terapiju, i dobila sam dijagnozu blage hipertireoze. Nakon nekoliko godina nekontroliranja, s nalazom još gorim od tadašnjeg (t3= 2.90, normalno je do 2.40-po njihovim ref.vrijednostima), i simptomima poput lučenja tekućina iz grudi,, neredovite mjesečnice, povremene tjeskobe i sl., endokrinolog me poslao doma rekavši da je to sve "normalno"(što je izazvalo čuđenje i mene i mog liječnika opće prakse). Zbog ponavljanja istih simptoma, prije mjesec dana sam tadila pretrage na t3, t4 i tsh, tsh je na granici a t3 je preko 4. S obzirom da na pregled specijalista moram čekati nekoliko mjeseci, moje pitanje je da li se za ovakav nalaz dobiva terapija i da li je doista u pitanju hipertireoza, kako mi je početno i rečeno? Što još mogu učiniti? Unaprijed hvala

Tomislav Novosel, dr. med.

Poštovana Ruthhofman,

Iz navedenog se vidi da se kod Vas radi o poremečaju rada štitne žlijezde. U svakom slučaju je potrebno učiniti nove nalaze hormone štitnjače (novije od mjesec dana) te nalaz Anti TPO i Anti Tg, ako ih nemate te dogovoriti pregled, . Slobodno se javite na tel. 01 3787 537 te naručiti na pregled. Broj je od ambulante za kirurgiju glave i vrata Klinike za tumore, KBC Sestre milosrdnice te tražite termin za pregled kod mene. Ne budete dugo čekali na pregled te ćemo se sve detaljnje dogovoriti u bolnici. Bilo bi dobro da dođete na pregled i sa nalazom uzv štitnjače.