Bolesti štitne žlijezde

tg>1000

malena27

Postovani,

vec pet godina kontrolisem stitnu zlijezdu, vrijednosti FT3,FT4 i uTSH su "dobri" ali tg konstantno raste (prema zadnjem nalazu tg>1000 ng/ml). Zapravo rijec je o uvecanom desnom reznju (vruci nodus)promjera 39x28x52mm, sa znacima hipervaskularizacije gdje psv doseze do 50cm/sec. Medikamentoznu terapiju nemam, a sad mi je preporucen hirurski zahvat. Da li postoji alternativa?
Prema misljenju nekih ljekara, navodno poslije trudnoce( a ja jos uvijek nisam radjala) bi mogao taj rast nodusa da stagnira i da li je bolje zahvat odgoditi za period zavrsene reprodukcije?!
Unaprijed zahvalna

Ante Škaro, dr. med.

Lijep pozdrav,

U vašem slučaju indicirano je operacijsko liječenje, naravno nije hitno ali u bliskoj budućnosti i sigurno prije trudnoće.
Možete se slobodno s novim pitanjima javiti na e-mail: ante.skaro@stitnjaca.com

Dr Ante Škaro