Bolesti štitne žlijezde

tsh nizak

ivanadbk

poštovani,
molila bih vas za pomoć tj. malo objašnjenje.
pokušavam ostatu trudna več 9 mjeseci i ništa, i na moje inzistiranje ginekolog mi je dao da izvadim krv s nekim drugim parametrima između kojih su bili i tsh koji je bio 0,01. čitajući razne forume i članke vidila sam da je to ubrzan rad štitnjače . mene zanima da li to moze bit razlog što ne mogu ostat trudna. A budući su doktori u štrajku nemogu otići na detaljnije pretrage. pa a ko mi vi možete samo malo pojasniti što to znaći, tako nizak tsh i koje su posljedice i kako je daljnja terapija.
hvala

Tomislav Novosel, dr. med.

Poštovana Ivanadbk,

Poremečaj rada štitnjače može uzrokovati otežanu oplodnju. S obzirom da se radi o sniženom TSH potrebno je napraviti scintigrafiju štitnjače te ultrazvuk kao i kontrolni pregled hormona štitnjače na temelju čega će se doći do vrijednih informacija koje će upotpuniti sliku. Dia je štitnjača isključivo odgovorna za nemogućnost začeća teško je u ovom trenutku tvrditi, ali sigurno pomaže u tome ukoliko i ostali faktori koju utječu na začeće nisu idealni.