Cjepiva


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 471 | Broj poruka: 2715

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12


prevenar i pneumo 23


Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje

Autor Poruka

ivannnaaa

11.04.2018. 12:10

Poštovani doktore,

danas sam s curicom 2 godine bila na cijepljenju, trebalo je biti redovno (Engerix, Hib, Ipv, Inf Hexa) + Prevenar, ali me doktorica odgovorila uz argument velikog stresa radi 2 uboda, tako da je dobila samo redovno cjepivo. Inače, kasnili smo 5 mjeseci s redovnim cjepivom radi raznih jasličkih bolesti. Prevenar bi trebala dobiti u ponedjeljak. Pitanje za Vas je - dali je uredu razmak od 5 dana između ta dva cjepiva.

Hvala unaprijed na odgovoru.

Darko Richter, dr. med.

24.04.2018. 23:05

Praktički je u redu, mada volimo da je razmak barem 1 mj.
No, stress joj je isti ili i gori, nego da je dobila obje injekcije o istoj viziti. Ne razumijem logiku vaše doktorice. Pikne je danas, i onda opet, dok se još dobro sjeća, za 5 dana. Tako da se dere unaprijed, za vrijeme i nakon cijepljenja. Nije dijete tako blesavo. I moj pas pošizi čim osjeti da se spremamo veterinaru. Nama nje jasno kako to nasluti, ali je istina što vam kažem: bježi po kući i drhće, a samo sam sa ženom dogovorio da idemo veterinaru.

Inna36

02.07.2018. 12:05

Poštovani,
Imam curicu koja će 18.8.napuniti 2 godine.
25.5.(sa 21mjesec) prvi put je cijepljena prevenarom 13.
Za iduću dozu prevenara, naručena je 3.8. Dakle,malo vise od dva mjeseca poslije. Zbog putovanja morali bi odgoditi drgu dozu. Zanima me da li je problem ako razmak između dviju doza bude 3 mjeseca ili vise, te da li je problem ako je to nakon napunjene dvije godine? Hvala

Darko Richter, dr. med.

07.07.2018. 10:15

Nema baš nikakvog problema, niti za jedno niti za drugo.