Gripa

cijepiti troipo godišnjaka

Snježana

Dali, po vašem mišljneju naravno,
dijete od 3 i po godine koje je ove godine krenulo u vrtić pa je samim time izloženo više virusima, cijepiti protiv gripe?

Inače ja se redovno cijepim ali sad sam trudnica i u prvom mjesecu bi trebala ponovno postati mama pa bi voljela da se barem sin i muž cijepe.

Doc. dr. sc. Dražen Stojanović

Mišljenja sam da zdravo dijete koje ne boluje od kronične bolesti ne treba cijepiti protiv gripe. Preboljevanjem će razviti kvalitetniji imunitet nego cijepljenjem, djeca ionako lakše prebole gripu nego odrasli. Međutim, ukoliko se pojavi tip gripe koja je teža nego ova "oubičajena" onda će se morati cijepiti što više ljudi.