Gripa

Prehlada

Zoran

Poštovani,
Supruga je u 6. mjesecu dobila prehladu i kašalj. Za kašalj smo koristili sljezov korjen ali je kašalj je bio intenzivan zbog nadraženih bronhija i upale grla. Kako je njezin liječnik želio da što manje dolazi do kontrakcija trbušnih mišića zbog podražajnog kašlja popila je dozu penicilinskog antibiotika i sve je bilo u redu.
Može li ovakav antibiotik stvoriti probleme.

Zoran

Doc. dr. sc. Dražen Stojanović

U načelu penicilinski antibiotik u trudnoći nije štetan za dijete i ne morate se brinuti.