Kontracepcija

apsorpcija pilula

lanchi

Poštovani,
znam da lijekovi poput gastala mogu utjecati na apsorpciju nekih lijekova.
Možete li mi reći kako djeluje na apsorpciju kontracepcijskih pilula i da li je prilikom uzimanja gastala (ne svakodnevnog, već povremeno) onda potrebna nekakva dodatna zaštita ili ne bi trebalo biti problema?
Hvala na odgovoru

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Samo vrlo ozbiljni lijekovi mogu poremetiti apsorpciju kontraceptiva, a ovi "normalni" tipa antibiotika i gastala samo ako uz njih imate proljev i/ili povraćanje. Dakle, ne brinite za zaštitu