Kontracepcija

Belara tablete

Ifka19

Poštovani, imam dva pitanja,
1. U drugom mjesecu uzimanja ovih tableta sam ocito napravila neku gresku u uzimanju te nisam zavrsila pijenje u subotu, vec u nedjelju, imala sam nezasticene odnose u vrijeme pauze, ali SAM DOBILA menstruaciju, to znaci da nisam mogla ostat trudna? Buduci da je menstruacija dosla u toj pauzi?

2. Prije belara sam pila Naelie, i ovo mi je 3 blister Belara, rastu mi grudi jako, malo mi se osipalo lice, i imam obilnije menatruacije, moj ginekolog mi nije nista o tome rekao, sad me zamima samo dal je to normalna promjena?

Hvala Vam i lp!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je došla menstruacija, sigurno se ne radi o trudnoći. Napetost u grudima i akne mogu biti nuspojava terapije, ali krvarenje bi se trebalo smanjiti. Ukoliko se stanje ne bi popravilo razmislite o promjeni tableta (u dogovoru s Vašim liječnikom)