Kontracepcija

Bol u jajnicima i kasnjenje

Piglet

Postovani, dobro vece. Imam 28 godina i menstruacije dobijam 31.ili 32.dan. U 6.mesecu sam prezivela tezak stres i prvi put u zivotu sam dobila na 36.dan, s tim da sam slabo imala neki pms simptom. U 7.mesecu normalno, 32.dan. U 8.mesecu sam bila na moru i dobila sam 29.dan, tj.15.08. Sa momkom sam imala jedan odnos 18.08.ali smo koristili kondom. Nakon toga opet stres, nespavanje, ali i bolovi u jajnicima i pecenje u vagini. Danas mi je 33.dan, osim sto me jajnici i dalje zabole, s vremena na vreme, nemam neke pms simptome. Kondom nije pukao, ne znam da li ima potrebe da radim test, s obzirom da smo koristili kondom i da nisu bili plodni dani?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema potrebe raditi test. Ne postoji mogućnost trudnoće. Odnos je bio u vrijeme neplodnih dana uz zaštitu.