Kontracepcija

Bolovi u nogama

MajaPavl

Pozdrav,
Imam 22 godine i kontracepcijske pilule sam pocela piti prije 13 dana. Zivim u inozemstvu i doktori ovdje ne vade krv prije prepisivanja pilula, nego uz dosta postavljenih pitanja preporuce pilule za koje misle da su najbolje. Dobila sam Ovreena pilule i receno mi je da posjetim doktora jednom u mjesecu (prva 3 mj) da provjeri jel sve u redu. Do prvog pregleda je nekih 2 tjedna i ne mogu cekati do tada, a ne zelim otic ranije na pregled jer mozda je ovaj problem koji imam normalan za prvi mjesec koristenja..
Znaci, od kako sam popila prvu pilulu poceli su cudni bolovi u nogama.. Prvih par dana sam imala trnce u rukama i u nogama uz lagani pritisak, pa bol u lijevoj šaci, bol u desnoj nadlaktici pa u stopalu. Prvih 10 dana bolovi po svuda, a sad vec 3 dana zaredom me bole samo noge, kao neki pritisak u žilama (isti osjecaj kao kad se ne krecete dosta pa vas noge bole) i jos ponekad osjetim kao neko žarenje..Noge mi nisu natecene. Od ostalih simptoma imam bolne grudi i smeđkasti iscjedak svaki dan sto je normalno. Jedino me muce ti bolovi u nogama i ne znam jel to normalno dok mi se tijelo ne privikne na pilule ili se moram javit svom doktoru sto prije?
Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da prestanete s uzimanjem tableta i javite se liječniku. Teško je reći o čemu se radi bez pregleda, ali prema navedenom moramo misliti na mogućnost tromboze.

Medicus123

Pozdrav, moja je slična situacija, ali samo imam bol u desnoj potkoljenici, povremenu bol, bez otekline, crvenila, osjećaja topline i svih simptoma tromboze.
Nastaviti sa kontracepcijom jer bolovi nisu strašni ili?

MajaPavl

Prestala sam uzimati kontracepciju (jucer je bio prvi dan otkako nisam uzela). Zvala sam doktoricu
i sljedeci slobodan termin ima tek za 4 dana. Da napomenem, od sinoc pa do sad jos uvijek imam bolove po nogama i rukama, nisu natecene za sad, usta su mi suha iako pijem dosta tekucine i cesto mokrim, imam bolove u jajnicima i mucno mi je.cak sam i povratila (al to vjerovatno zbog stresa). Da pricekam tih 4 dana ili da odem na hitnu?

Medicus123

Još bih dodala da mi je ovo prvi mjesec korištenja kontracepcije i nisam imala do sada nikakve tegobe.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana MajaPavl, savjetujem da se javite u hitnu službu radi obrade. Vjerojatno nije u pitanju tromboza, ali bolje spriječiti...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana medicus123, savjetujem da se javite liječniku. Teško je bez pregleda reći o čemu se radi, iako ne bi rekao da je u pitanju tromboza, prema onome što ste naveli,.

Medicus123

Javila sam se u dz ali moram čekati ponedjeljak.
Malo me zbunjuje jer češće se javi kod mirovanja i ne pojačava se na savijanje skočnog zgloba bas suprotno od znaka tromboze.
Da li je pametno nastaviti piti tablete još ova dva dana do pregleda?

Medicus123

Oprostite na smetnji, bol se javlja od zdjelice do skočnog zgloba, nema oticanja
Da li otići na hitnu ili čekati još dva dana kako bih otisla kod svog doktora?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na nejasne bolove u nogama savjetujem da prestanete uzimati tablete. Ukoliko bi se bolovi pojačavali ili se javili bilo kakvi drugi simptomi (toplina, crvenilo, loše opće stanje) javite se u hitnu službu.