Kontracepcija

Softinelle P

Stela2508

Postovanj, pijem Softinelle P vec dva mjeseca.
Nocas sam dobila temperaturu i jako se lose osjecam, trenutno pijem bijele tablete bez djelatne tvari.
Smijem li popiti Lupocet 1000? Hoce li Lupocet umanjiti zastitu od trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno uzmite Lupocet. On ne smanjuje kontracepcijsku učinkovitost.

lusil92

Poštovani,

Pijem Softinelle P, trenutno sam na 15. tableti prvog mjeseca uzimanja. Pijem ih prema uputama, no ono što me brine jest što sam po završetku menstruacije nastavila imati oskudno krvarenje, ovisno o danu bude smeđe/crveno. U uputama je navedeno kako su moguća neočekivana menstruacijska krvarenja, no nije navedeno koliko dugo mogu trajati, te je li ovo razlog za posjetom ginekologu i prestankom uzimanja pilula ili čekanje da se tijelo privikne na pilule?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o probojnom krvarenju. To je česta pojava prilikom uzimanja tableta. Ono nije opasno i ne smanjuje zaštitu. Trebalo bi prestati nakon dva do tri mjeseca kad se tijelo privikne na nove doze hormona.

Stela2508

Poštovani, pijem Softinelle već 6 mjeseci.
Jučer sam popila tabletu u 9 sati navecer (to je bila treća tableta iz blistera, trenutno imam menstruaciju) i povratila oko ponoći. Sat vremena nakon povraćanja popila sam još jednu tabletu.
Rezervni blister nemam. Kako da postupim s obzirom na to da mi jedna tableta nedostaje? Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite sa svakodnevnim, uobičajenim uzimanjem do kraja. Ciklus će se skratiti za 1 dan, a zaštita neće biti umanjena.

Stela2508

Hvala! Dakle, nikakva druga zaštita nije potrebna?

Ivo Balenović, dr. med.

Nikakva dodatna zaštita nije potrebna. Učinkovitost zaštite se neće smanjiti.

mikiii b

Postovani,
Zbog upale zuba dobila sam medazol tablete, u slucaju da se pojavi, i je. Inace, ulazim u zadnji tjedan uzimanja Softinella, 7.10 ce mi bidi zadnja placebo tableta iz pakiranja, a krvarenje 6.10. U zadnjih nekoliko dana sam imala nezasticene odnose(cet, pet, sub, ned), s obzirom da mi se upalio zub, smijem li poceti s uzimanjem medazola (ima li opasnosti za trudnocom i smanjenom kontracepcijom?da pricekam jos koji dan s uzimanjem medazola?)? Je li potrebna i dodatna zastita nakon pocetka uzimanja nove kutije pilula ako do tada prestanem uzimati antibiotik(od 8.10)? Utjece li medazol inace na pouzdanost Softinella(nazalost zubarica me nije informirala o tome)?
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, medazol može smanjiti učinkovitost kontracepcijskih tableta. Savjetujem da tijekom uzimanja medazola koristite dodatnu zaštitu.

Stela2508

Poštovani, utječe li čaj od brusnice na efikasnost kontracepcijskih tableta?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, čaj od brusnice nema nikakav utjecaj na učinkovitost kontracepcijskih pilula.

Stela2508

Poštovani, Softinelle pijem u 9 sati navecer, a nešto nakon 1 h poslije ponoći sam povratila. Na pakiranju piše da treba popiti još jednu tabletu ukoliko do povraćanja dođe 3-4 sata nakon uzimanja tablete, a posto je prošlo 4 sata od uzimanja tablete nisam popila drugu tabletu. Radi se o 18. tableti iz blistera. Postoji li mogućnost trudnoće? Trebam li do kraja blistera koristiti dodatnu zaštitu?
Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kontracepcijska učinkovitost se nije smanjila. Nema potrebe za dodatnom zaštitom.

Izita22

Dobar dan
unutar dva sata nakon uzimanja tablete sam obilno povraćala.
radi se o 20. tableti. kojih pola sata nakon povraćanja popila sam sljedeću tabletu iz blistera. na uputi stoji da ukoliko se preskoči tableta iz tog zadnjeg reda da bi trebalo ne popiti bijele tablete i nastaviti normalno uzimati odmah sljedeću kutiju rozne, i da necu dobiti menstruaciju u tom slučaju ovaj mjesec. kako da postupim? treba li koristiti dodatnu zaštitu sad?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, samo nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta. Ciklus će se skratiti za jedan dan, a zaštita će biti očuvana.

Izita22

Hvala! prije 4-5 mjeseci dogodila se slicna stvar i moj mi je lijecnik savjetovao isto sto ste i Vi sada rekli.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Vlangc

Pozdrav! Danas sam bila kod ginekologa i prepisao mi je tablete Softinelle P.
Objasnio mi je način na koji ih koristiti; početi prvim danom menstruacije, no problem je što meni ovaj mjesec menstruacija kasni. Inače je uglavnom uredna.Trebala je početi prije par dana ali još nije. Idem na putovanja 15.01. i ako ju slučajno ne dobijem do tada mogu li početi koristiti tablete bez menstruacije. Hoće li imati učinak kad stupim u spolni odnos? Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kontracepcijske tablete možete početi uzimati bilo koji dan ciklusa. Jedini je problem što u tom slučaju zaštita ne nastupa odmah, nego je potrebno korištenje dodatnih kontracepcijskih metoda.