Kontracepcija

Cjepivo i Logest

Ivona2403

Poštovani, utječe li cjepivo protiv Covida Pfizer na ucinkovitost pilula Logest/ nezeljenu trudnocu?
Hvala puno

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, cjepivo nema utjecaja na učinkovitost kontraceptiva.

nady97

Poštovani,

Imam pitanje vezano za cjepivo i policistične jajnike. Već 7 godina pijem Diane 35 zbog policističnih jajnika i problema sa aknama na licu. Htjela bih se cijepiti protiv Covid19 sa Pfizer cjepivom ali me zanima Vaše mišljenje da li može cjepivo utjecati na moj problem sa jajnicima i kontracepcijom? Još nisam 100% odlučila da li ću primiti cjepivo jer imam strah da neću moći ostati trudna kad se odlučim na to. Jednostavno imam strah da cjepivo može poslije utjecati i da neću moći zatrudniti zbog toga. Čitala sam razne članke u vezi toga i podijeljenja su mišljenja. Zanima me i Vaše mišljenje u vezi trudnoće i Pfizer cjepiva?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, cjepivo nema nikakvog utjecaja na funkciju jajnika, kontraceptive, niti plodnost.

nady97

Hvala Vam na odgovoru!
Zaboravila sam reći i da pijem tablete sa rosuvastatinom Roswera od 10 mg jer sam prije 2 godine imala povišen holesterol i sad je on u normali kako koristim tablete. Da li to ima veze sa cjepivom?

Ivo Balenović, dr. med.

Niti to nema nikakvog utjecaja na cjepivo, a ni obrnuto.