Kontracepcija

Menstruacija nakon prestanka uzimanja pilula

ivanavid21

Nedavno sam pisala,nakon prestanka uzimanja pilula 8.5 dobila sam nakon par dana slabo krvarenje za koje sam citala da je normalno.Međutim ne znam kada bih trebala dobiti iduću mjesečnicu.Zadnjih 3 4 dana imam bolne grudi kao pred mjesečnicu inače..i imala sam lagane bolove u trbuhu i vjerujem da je to znak da bih trebala dobiti,pa me zanima što da učinim u slučaju da izostane? Nešto sam čitala da se može uzeti nekakva tableta koja potakne krvarenje pa ne znam da li da pricekam jos koji dan ili da vec sutra nazovem ginekologinju i pitam za tu tabletu?

I još jedna stvar,koliko je moguce da je uzimanje pilula utjecalo na seksualnu želju? Ponekad pokušam masturbirati ali kao da nemam nikakvog osjećaja i nekako nema one vlažnosti koja je bila prije nego sam ih počela piti.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Iduća će nastupiti za vrijeme pauze (ili placebo tableta). Uzimanje oralnih kontraceptiva ponekad može smanjiti libido.