Kontracepcija

Da li je test pravilno uradjen

Melani22

Postovani zelim ostati trudna
Zadnju mesecnu sam dobila 24.09. 2018 redovite imam cikluse na svakih 28 dana. Ciklus traje 6 dana. Odnos sam imala 02.10.2018. Napravila sam test 09.10 i negativan je. Da li sam rano uradila test?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test ste uradili prerano. Implantacija zametka se dešava od 6. do 12. dana nakon oplodnje. Tek nakon implantacije test može detektirati beta HCG, ukoliko se radi o trudnoći.

Melani22

Hvala vam na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.