Kontracepcija

Depo-Provere

Dobar dan. Gdje se moze kupiti injekcija Depo-Provere? I koliko kosta?
Moja ginekologinja nije nista cula za tu injekciju. A ja bih zeljela koristiti ovu kontracepciju. Inace koristim Evra, ali nisam sigurna u ovu metodu.
Hvala.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

U Hr se može kupiti u svakoj apoteci, DP od 400 mg (cijena nisam sigurna, ali 30-tak kuna), treba vam recept. Za kontracepciju je potrebno 150 mg. Originalne ampule od 150 mg ne postoje u Hrvatskoj, zato vaša ginekologica vjerojatno ne zna za to. Mogu se nabaviti preko privatnih apoteka a cijena im je oko 70 eura.