Kontracepcija

diane!

ovako jucer mi je bio 8 dan pauze,te sam pocela piti tablete diane,a kako sam si izracunala menstruacija mi treba nastupiti 2-3 dana prije nove godine.moje pitanje glasi da li se moze nekako uciniti da mi ne dode menstruacija za novu godinu.hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Da, samo nemojte praviti pauzu. Znači, kad popijete zadnju tabletu iz ove kutije sutradan odmah počnite slijedeću kutiju, pa kad i tu popijete napravite pauzu. Tad ćete dobiti krvarenje koja će biti slabije nego ste navikli.

znaci popijem ovih 21dan ,ne napravim pauzu,nego nastavim sa novih 21 tabletom,pa kad to popijem onda napravim pauzu ,,,