Kontracepcija

Diane35 i vrtoglavica

Silence777

Upravo sam popila prvih 21 tablete Diane35(razlog kontracepcija),od samog pocetka sam imala jake mucnine,pad libida, osjetljivost dojki..7 dana je bilo sve ok, no zadnje 4 tablete kao da su me "ubile", odjednom me uhvati slabost,mucnina, fali mi zraka,vrtoglavica...i kao da sam na granici nesvjestice.Dali je moguce da mi je tako lose od njih,moram napomenuti i da sam pusac, te dali da ih nastavim piti nakon ove pauze od 7 dana ili zatrazim odmah promjenu pilula??

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nisam baš sigurna da ste dobar kandidat za bilo kakve kontraceptive sa takvim nuspojavama. Niste napisali koliko vam je godina, ali ako više od 35 ne uzimajte više tablete.

Silence777

Hvala na odgovoru...Godina mi je 27.Razmisljala sam mozda sada preci na yasmin, s obzirom da su najblaze,a Diane se koliko citam daju prvenstveno zbog policisticnih jajnima ili problema s tenom ??Prije 5 godina sam uzimala Trinovum bez problema, pa se nadam da je sve do Diane..

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Obzirom vam Trinovum nije smetao, moguće je da je problem baš u Diane. Probajte nešto drugo pa ćete vidjeti. Inače, Yasmin su samo malo "blaže" od Diane, ima i "blažih", dok je Trinovum imao istu količinu hormona kao i Diane.