Kontracepcija

diane35 - koliko dugo vremenski se smiju uzimati?

tihana

imam 27 g. a unazad 7 godina koristim diane35 sa dva veca prekida koja su trajala otprilike oko 8 mjeseci.
sad trenutno ponovo uzimam vec pola godine i u zadnje vrijeme primjecujem cudne bolove u trbuhu ...vise nalik na pms zapravo, a koje mi se dogadaju samo dok pijem tablete.
trebam li se uputiti na ginekoloski pregled? ..onaj detaljniji?... ili je sada vec stvarno vrijeme da prestanem konzumirati diane35?

postoje li slucajevi neplodnosti radi predugog koristenja hormonalne kontracepcije?

doc. dr. sc. Branko Radaković

Nisam mišljenja da bi bolovi koje imate bili posljedica uzimanja Diane 35. Smatram da je potrebno da se javite svom ginekologu radi razgovora i pregleda.