Kontracepcija

Diane 35

angelina--

Tablete Dijanu 35 koristim već 5 god. Svaku god. napravim pauzu od mjesec dana,pa nastavljam piti.Prošli mjesec,prestala sam piti tablete. 17. dan pojavilo se krvarenje,koje je trajalo 1 dan. Menstruaciju sam očekivala 10 dana kasnije.Trebala sam je dobiti,jučer.Ali ni danas nije došla.Znači,kasni mi 2 dana.trebam napomenuti da sam i prije tableta imala uredan ciklus.Zato me ovo zabrinjava.Imam supruga ali mislim da nisam trudna.Imam li razloga za brigu?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nemate razloga za zabrinutost, tijelo ne može raditi savršeno baš uvijek. 17-tog dana ciklusa vjerojatno ste imali ovulacijsko krvarenje, a menstruaciju očekujte 14 dana iza toga. Ako i tad ne dođe napravite test na trudnoću.