Kontracepcija

yasmin u ljetnim mjesecima

Nika

Ginekolog mi je prepisao yasmin zbog blago policističnih jajnika( i akni), ali mi je dermatologica tekla da za uzimanje yasmin tableta trebam pričekati jesen. Kakvo je Vaše mišjlenje? Hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne znam zašto bi vam dermatologica to rekla, vjerojatno radi povećane šanse za nastajanje mrlja na koži ako se izlažete suncu? No, šansa da uopće dobijete mrlje je vrlo mala tako da ne vidim smisla za odgađanjem uzimanja, pogotovo ako vam je potrebna kontracepcija.