Kontracepcija

diane 35

imam problema sa hormonima i ginekologica mi je dala diane 35 na osnovu krvnih pretraga ( estradiol smanjen, a androstendion povećan). da li su one dobre za ovaj problem? a kolliko su dobre isključivo kao kontracepcija?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Niste napisali a koji vi to imate problem - to što su vam hormoni malo zbrčkani ne bi znali da ih niste izvadili. Dakle, šta vas muči?
Neredovite menstruacije, pojačana dlakavost, akne? Sve to će Diane srediti. Usput će malo smanjiti i androstendion, ali to vama ionako nije bitno, jer će se androstendion vratiti na stare vrijednosti kad prestanete uzimati kontracepciju.
Sve kontracepcijske tablete imaju pouzdanost od 99,9%.