Kontracepcija

Logest, pa zatim diane 35

jenny00

Poštovana doktorice!
Imam 18god, logest pijem već 8 mj, s obzirom da imam problema s aknama moja dermatologica mi je rekla da bi trebala početi diane 35, te da odem kod svoje doktorice opće prakse koja će mi napisati recept kao što sam i napravila. Sad mi je trenutno nastupila pauza od sedam dana, što znači da s diane 35 trebam početi slijedeću ned, ali...malo sam u nedoumici da li mi je pametno početi s diane 35 jer ima velik udio hormona, čitala sam da su mnoge djevojke imale velike nuspojave, posebno nakon što su prestale piti diane 35, da im se organizam promjenio... moj ginekolog mi je također htio dati diane 35, ali ja sam ga zamolila da mi da nešto "lakše" . da li trebam strahovati ili ... ipak početi piti diane 35? Ako duže pijem kontracepcijske pilule da li se to može odraziti na moju buuuuuduću trudnoću i sl.? Unaprijed hvala na odgovoru

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

E pa sad, morate se odlučiti - Logest očito ne pomaže kod akni, a Diane ima više hormona ali će srediti akne. Šta vam više smeta, akne ili navodno velika količina hormona (o kojoj sve što znate su bapske priče i rekla kazala)?
Ako se želite riješiti akni, počnite uzimati Diane, prestanite slušati prijateljice, i vjerujte doktorima koji su išli u školu jedno 35 godina da vam mogu nešto pametno savjetovati.
Ne možete znati hoćete li imati nuspojave dok ne probate, i zadnji odgovor, nijedan kontraceptiv ne djeluje negativno na buduću trudnoću (nikad ni nisu, čak i kad su imali duplo više hormona nego sada - zaista ne znam otkud ta priča).