Kontracepcija

diane i zaboravljena tableta

ovako ,prije tjedan dana sam zaboravila popiti jednu tabletu,bio je dan petak, to sam skuzila u subotu,drugi dan,te sam ju odmah popila u subotu ,tabletu od dana petka, i nastavila sam dalje piti ,ali sam sve pobrkala dane ,ovaj ciklus mi je sav pobrkan, kakve su sanse za trudnoce ako sam zaboravila popiti tu tabletu u petak ,ali sam ju popila u subotu,i jos su mi ostale 5 tableta za popiti.i sta sam sve dane zamijenila sa tabletama.hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

U subotu ste trebali popiti dvije tablete - zaboravljenu od petka i redovnu od subote, i još ste trebali 2 tjedna koristiti kondom. Ako ste tako napravili šansa za trudnoću je vrlo mala.

ovako u subotu sam popila tabletu za petak,a tabletu za subotu sam popila u nedjelju ,nisam znala da trebam popiti 2 tablete u jednom danu ako ju zaboravim.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

To piše u uputama.
Sad popijte tablete do kraja, nemojte napraviti pauzu nego odmah počnite slijedeću kutiju, slijedeća 2 tjedna koristite i kondom. Za 2 tjedna napravite i test na trudnoću.