Kontracepcija

duphaston

luciddreami

Poštovani,
zadnja menst. mi je bila 11.9,te mi ciklusi traju od 33-38 dana. 21. dan ovoga ciklusa mi se pojavio smeđi sluzavi iscjedak koje je trajao oko 5 dana, te sam bila kod doktora,papu čekam,uzv mi je dobar te kao trenutno ovuliram,te mi je doktor prepisao duphaston 10 dana po 2 tablete dnevno.Mene zanima kad bih trebala dobiti menst. i da li ce se to izregulirati jer sam pocela piti tablete 26. dan ciklusa,iscjedak mi se povecao,vise je postao krvav te su se pojavile ljuske krvi neznam kak bih to opisala(uglavnom navečer)te nemam nikakve bolove niti osjecaj da cu dobiti mentruaciju.Plasi me pomisao da nisu znakovi trudnoce iako se pazim. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija će nastupiti dva do tri dana nakon prestanka terapije Duphastonom.

luciddreami

Postovani
da se nadovežem na prijašnji post.Menstruaciju jos nisam dobila,danas mi je 49. dan.Test sam radila jučer negativan je,dojke su me boljele ovih dana no sada manje.Danas mi je 11.dan od zadnje tablete,negdje sam procitala da je zadnja granica 2tj za dobivanje menstruacije nakon tableta.Jel moguce da posto sam krenula piti 26.dan da su mi tablete odgodile menstruaciju?Neke preporuke. Hvala lijepa

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako nakon duphastona nije nastupilo krvarenje, a trudnoće je isključena, savjetujem da uradite analizu hormona. Kod slabijeg rada jajnika (niske dote estrogena) menstruacija može izostati i nakon primjene duphastona. Možda je onaj krvavi iscjedak ipak bio menstruacija.