Kontracepcija

Duplo popijena tableta

niki19

Poštovani,

imam 32 godine i vec dosta godina pijem Lindynette 20. Obično mi se znalo dogoditi da zaboravim popiti tabletu, ali ovaj put sam slučajno popila dvije tablete, u kratkom razmaku. Mislila sam da je nisam popila, ali na kraju nije bilo tako. Trebala sam popiti normalno jednu tabletu, obzirom da ih redovno uzimam, te nije bilo potrebe za drugom. Danas (nedjelja) necu popiti, obzirom da sam sinoć popila dvije. U pakiranju mi je ostalo jos 6 tableta. Moje pitanje je jesam li dobro postupila što nisam popila tabletu danas?
Unaprijed zahvalna.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ipak uzmite tabletu i danas, te nastavite s redovitim uzimanjem do kraja. Ciklus će se skratiti za jedan dan, ali zaštita neće biti smanjena. Ništa se neće desiti obzirom da ste uzeli dvije tablete.