Kontracepcija

Ella one

mamurce

Postovani,
Imam 45, godina i ciklusi mi dolaze na 24,25 dana. Menstraciju sam dobila 10.01. prva dva dana je bila oskudna i onda je postala normalna, medjutim kada je trebala da prestane ona se produzila doduse, sa konstantnim blagim krvarenjem sve do 23.01. odnos sam imala 27.01. prilikom kojeg je doslo do pucanja prezervativa u roku od pola sata sam popila EllaONE. Pitanje je da li sam je uzela na vrijeme jer ne mogu ovaj mjesec odrediti plodne dane ,jer sam imala ciklus skoro 15 dana?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tabletu ste uzeli na vrijeme. Prema navedenome, ali i obzirom na dob vjerojatno je u pitanju fiziološki hormonski disbalans.

mamurce

Oprostite da li je moglo doci do zaceca i da li je ocekivati da ce mi kasniti ova mjesecnica ybog tablete ili ranije produyenog ciklusa.

Ivo Balenović, dr. med.

Mogućnost začeća je teorija. Mjesečnica može kasniti zbog tablete, ali i hormonskog disbalansa koji je uobičajena pojava za Vašu dob.

mamurce

Postovanje,
Opet Vam se javljam, ranije sam vam pisala da sam prethodnu mjesecnicu imala, 10.01. koja je trajala do 23.01. ne zasticen odnos imala 27.01. Tabletu Ellaone sam popila u roku od pola sata.Obzirom da zbog produzene mjesecnice ne mogu znati kad ce mi menstruacija nastaputi,(inace da je sve bilo protekli mjesec bilo uredu treabala sam dobiti 04.02) ja jos istu nisam dobila. Test na trudnocu radila sam 06.02. bio je negativan, ne znam da li sam ga prerano radila. Inace sutradan nakon popijene tablate prati me bolovi u stomaku i ledjima. U ogromnoj sam panici jel ne znam sta je moglo poremetiti ciklus, da li produzena prethodna mjesecnica, tableta ellaone ili pak trudnoca?
Hvala na odgovoru.

mamurce

Postovani,
Vec sam Vam ranije opisala zadnja mjesecnica 10.01. trajala 14 dana do 23.01. nezasticeni odnos 27.01, popila ellaone u roku od pola sata. Ne znam uopste kad bi trebala dobiti narednu mjesecnicu jer mi je protekla bila produzena,( inace da je ciklus bio regularan trebala sam dobiti 04.02). Test na trudnocu radila 06.02, ne znam da li je prerano uradjen bio je negativan. Od kada sam popila pilulu stalno imam bolove u stomaku i ledjima. Vec sam u velikoj panici jel ne znam da li kasni zbog poremecenog prethodnog ciklusa ili od tablete ili je trudnoca u pitanju.
Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Test je pouzdan, a simptomi koje navodite su toliko nespecifični da se bez pregleda ne može znati o čemu se točno radi.

mamurce

Zahavaljujem se na odgovoru, znaci da test nisam uradila prerano 10 dan nakon odnosa, ali da li je moguce da jos nisam dobila zbog produzenog proslog ciklusa, jer ne mogu znati kad mi je dan kad trebam dobiti menstruaciju jel je ista trajala 14 dana, (da je bio uredan,a nije, trebala sam dobiti 04.02. ) ili mi kasni, zbog tablete.
Svakako sam utorak narucena na pregled,ali sam u iscekivanju istog u panici.

Ivo Balenović, dr. med.

Test nije urađen prerano. Vi ste u godinama kada neregularni ciklusi nisu ništa neobično.