Kontracepcija

Ellaone

Anita30prosinac

Postovani.
Opet ja..
Primjetila sam da sam krivo napisala..
Ovako zadnja menstruacija je bila 30.3.
Ciklusi mi traju 26-28 dana
Nezasticeni spolni odnos je bio 9.4 ejakuliranje unutar...
U roku 8 sati sam popila ellaone pilulu
Po racunanju su bili plodni dani..ali nije trebalo doci jos do ovulacije?
Iducu trebam dobiti 26.4
Dali je sansa za trudnocom velika?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom pilulu ste uzeli prije ovulacije i na vrijeme. Njeno je djelovanje odgađa ovulaciju i na taj način sprječava oplodnju. Šanse za trudnoćom su samo teoretske.

Anita30prosinac

Hvala na odgovoru!
Dali je poslijedica tablete bijelkasti vodenasti iscjedak i svrbez?

Anita30prosinac

Hvala vam na odgovoru!
Imam jos jedno pitanje.
Primjetila sam vodenasti bijelkasti isjedak i svrbez pa me zanima dali je to nuspojava tablete?

Ivo Balenović, dr. med.

To je najvjerojatnije simptom gljivične upale. Savjetujem neki od vaginalnih antimikotika.

Anita30prosinac

Citala sam da je taj iscjedak nakon oluvacije dobar znak trudnoce i medu prvim ranim znacima te ta urinarna infekcija.
Buduci da su mi grudi osjetljive i bolne..svasta citam pa vjerojatno nepotrebno panicim..
Hvala Vam na trudu i odgovoru te se javim sa krajnjim rezultatom u kome se nadam da ce menstruacija ipak nastupiti
Lp

Anita30prosinac

*te da napomenem da iscjedak nema nikakav miris...

Ivo Balenović, dr. med.

Sve su to samo priče. Pričekajte menstruaciju.

Anita30prosinac

Buduci da nisam imala nikakvih simptoma nakon popijene ellaone..niti krvarenja...
Zanima me dali je moguce da je toliko utjecala na predmenstrualne simptome da vec tjedan dana imam grceve..bolne natecene grudi s vidljivo izrazenim venama...puno lice sitnih pristica?
Obicno nemam toliko izrazene simptome pmsa
I zanima me dali vrijedi ako napravim test na trudnocu 14 dan od rizicnog odnosa...2 dana prije ocekivane?
Hvala na odg

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće da je to nuspojava tablete. 14 dana nakon odnosa test bi trebao biti pouzdan. Možete ga napraviti s prvim jutarnjim urinom.

Anita30prosinac

Postovani
Jucer mi se javio smedi iscjedak..danas je kao malo obilnije od jutra....grcevi su jos uvijek prisutni..
Dali to mogu pripisati mrnstruaciji koja je dosla tocno u dan ( nakon uzimanja ellaone i bez izazvanog krvarenja)...ili ipak imam jos razloga za brigu? Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Najvjerojatnije je počela menstruacija.

Yo789

Pozdrav,molim Vas za savjet
Prije 6mjeseci sam se porodila,a prva menstruacija usljedila je 20.1 i od tad je redovita ciklusi oko 28 dana posljednja menstruacija je bilo 11.5-16.5,a spolni odnos dogodio se 16.5 i 17.5 sa ejakuacijom u ponedjeljak sam popil ellaone tabletu i sad mi menstruacija kasni 8 dana s time da sam uradila tri testa i bili su nagativni dal ipak postoji mogućnost trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme proteklo od odnosa, testovi su pouzdani. Trudnoću možete isključiti. Vjerojatno je tableta poremetila ciklus.

Leptirica14

Poštovani,
Jako sam zabrinuta,nadam se da mi možete pomoći. Zadnja mjesečnica mi je bila 26.05. Do ne zaštićenog odnosa,i prekinutog snošaja je došlo 9.06. oko jedan sat noći. Po mom računanju a i simptomima sutradan 10.06. je trebala biti ovulacija. Tabletu ella one sam popila isti dan oko 18h. Nakon toga nekih par sati je isto došlo do nezašitićenog odnosa sa isto tako prekinutim snošajem.Ciklusi su mi od 25-29 dana.Dali sam zakasnila sa tabletom,i ako je došlo do ovulacije,dali tableta sprečava implataciju oplođenog jajašca? Postoji li mogućnost za trzdnoću? Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tabletu ste uzeli na vrijeme. Ona odgađa ovulaciju, a ukoliko je do ovulacije već došlo hormonska neravnoteža uzrokovana pilulom sprječava implantaciju.

Leptirica14

Hvala Vam puno na odgovoru. Zaboravila sam navesti da kad sam popila ella one bila na terapiji antibioticima radi urinarne infekcije. Dali antibiotici smanjuju učinak tablete? Od tablete nisam imala nikakve simptome,niti krvarenje. U strahu sam dali je tableta uopće djelovala. Hvala još jednom! L.p.

Ivo Balenović, dr. med.

Antibiotici ne smanjuju djelotvornost tablete.

Doki123

Postovani
Jako sam zabrinuta.Zadnju menstruaciju imala sam 2.2 do 7.2 Zadnjih 5 mjeseci par puta mi je ciklus trajao 30 dana a par puta 26( rodila sam prije 6 mjeseci pa mi se jos nisu unormalili)
Imala sam odnose s muzem 11.2 koristili smo prezervativ ali je spao i ostao u meni,sto smo tek nakraju primjetili, kad je vec bilo kasno jer je prije toga ejakulirao u mene.
Ellaone sam popila 16 sati nakon odnosa i nisam imala nikakve nuspojave osim glavobolje,ali mi se pojavio obilan zuti iscjedak kojeg jos uvijek imam i bolne grudi.
Sad mene zanima vase misljenje,dali sam na vrijeme popila tabletu iako su mi bili plodni dani,i dali je moguce da mi je ovulacija nastupila u tih 16 sati?
Unaprijed zahvaljujem,lp..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tabletu ste popili na vrijeme, a osim toga, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da je mogućnost trudnoće samo teorija.