Kontracepcija

Ellaone i nuspojave

Ivkomarko

Poštovani,
Imali smo zaštićen spolni odnos u petak (24.01) te je tijekom odnosa prezervativ se razdrapio.
Nakon tog događaja dan poslje (odprilike 14-15 sati nakon odnosa) uzela sam tabletu "za dan poslje" ellaone.
30.01 počela sam osjećat mučninu te sam povratila nekoliko puta.
Nekoliko dana prije povraćanja sam osjećala pecanje prilikom mokrenje te dosta veliki umor te bolove u trbuhu.
Isto tako ovaj osjećaj peckanja sam imala isto kad sam bila zaražena infekscijom no bez mučnina.

Interesira me da li su to znakovi trudnoće ili su to nuspojave ellaone ili opet infekcija.
Posljednja menstruacija je bila 13.01 te trajanje ciklusa je 29 dan
Hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prerano je da bi navedeni simptomi bili uzrokovani trudnoćom, a prekasno da su posljedica tablete. Vjerojatno je u pitanju upala mokraćnih puteva ili viroza. Tabletu ste uzeli na vrijeme i prije ovulacije i nema razloga da ne bi djelovala.

Ivkomarko

Hvala Vam doktore

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

blabla0609

Poštovani, popila sam ellaone tabletu za dan poslje nakon odnosa koji je bio rizican. Tada nije bilo nikakvih nuspojava i menstruacija mi je normalno dosla. Iduci ciklus mi se rastegnuo na 46 dana, dobijem menstruaciju koja je bila normalna ali evo traje vec 7 dana. Prvih 5 dana je uobicajeno krvarilo a sad vec 2 dana imam neki cudni smeđi iscjedak, kojeg nema puno, ali tu je i nikako da prodje. Zanima me je li to moguca nuspojava tablete za dan poslje? Ciklusi su mi prije bili neredoviti ali sam to rijesila tabletama Bromergon, i imala sam par krvarenja tokom ovulacije, sto je kod ginekologa potvrdeno da je sve u redu.
Molim Vas pomoc dok mi se ne javi doktor.
Hvala i lp.