Kontracepcija

Ellaone

Bibi22

Poštovani,
Ciklusi su mi redoviti (30 dana). Zadnja menstruacija je bila 13.6. Danas sam imala spolni odnos pri kojem je skliznuo kondom i ostao u meni. Nije došlo do ejakulacije. Trebam li uzeti tabletu za dan poslije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da nije bilo ejakulacije ne postoji mogućnost trudnoće. Nema potrebe za tabletom.

Vale2102

Pozdrav
Zadnja menstruacija je bila 31.07.
Ciklusi su mi redoviti s razmakom od 27 dana.
Imala sam nezasticeni odnos 9.8., 12h nakon toga sam uzela Ella One tabletu.
Nakon toga su mi pocele mucnine, slabina, glavobolja, bolovi u trbuhu i ledima.
Pojavio mi se smedi iscjedak s kapi krvi 11.8. slican ovulacijskom iscjedku pomjesan sa smedim.
Mucnina i bolovi u ledima i trbuhu su ostali i dalje.
Zanima me dali postoji mogucnost da tableta ipak nije djelovala i da je doslo do oplodnje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, simptomi su vjerojatna nuspojava tablete, tako da je za pretpostaviti da je djelovala.