Kontracepcija

Ellaone pilula

Jurickaani3

Dobar dan,
Imala sam spolni odnos s deckom , odmah na pocetku kondom je pukao , sutra oko 3 sata popodne sam popila ellaone pilulu. Sve se to dogodilo u plodnim danima ,3 dana prije ovulacije. Da li postoji ikakva sansa da ostanem trudna ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je vrlo mala.

jelexyz

ostovani. Jucer sam bila na ginekoloskom pregledu i receno je da ce ovulacija nastupit za nekih 5 dana. Navecer sam imala odnos gdje je kondom pukao.trebam li popit ellaone tabletu? Kao zastitu

Ivo Balenović, dr. med.

Uzmite za svaki slučaj.

Anci222

Postovani doktore, molim vas pomozite mi. Decko i ja smo 28.11. Oko 13 sati imali odnos sa kondomom koji je pukao te smo to naravno primjetilj nakon ejakulacije u mene. To je bio 11. Dan ciklusa, dakle posljednja menstruacija je bila 18.11.
Ciklusi su mi redoviti, 28 dana, nekad 27, ali po kolicini cervikalne sluzi ovulacija mi rijetko nastupa bas 14. Dana, obicno dan, dva poslije. Uglavnom odmah nakon odnosa zvala sam svog ginekologa koji je rekao da kupim ellaone te sam u roku od tri sata i popila tabletu. Sutradan sam otisla kod ginekoga te je na uzv vidio da nisam ovulirala jos te da trebam tek. Danas tri dana nakon popijene pilule primjetim gusti iscjedak zuckaste boje, lagano probijanje u jajnicima, onako ne jos proziran i obilan kao pred ovulaciju. Nemam nikakvo krvarenje.
Zanima me je li postoji mogućnost da je tableta stvarno odgodila ovulaciju, te ako i nije, tj da i nastupi sutra kako je i predvideno u kalendaru, je li moguce da ce doci do oplodnje te da su spermatozoidi prezivjeli ova 74 sata, pogotovo unatoc cinjenici da se plodna sluz javlja tek sada?
Posto je subota i brinemo se vec tri dana, a ginekolog se je javlja na poziv molim vas za odgkvor i zahvaljujem vam se!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tabletu ste uzeli na vrijeme i time je ovulacija odgođena. Spermiji žive najdulje do 72 sata. Mogućnost trudnoće je svedena samo na teoriju.

Anci222

Doktore hvala na odgovoru! Još ću vas zamoliti odgovor na jedno pitanje. Zadnja dva dana, dakle tjedan dana nakon popijene tablete ellaone imam bas bolove u lijevom jajniku, iz kojeg mi je doktor i rekao da će biti ovulacija, bolove u donjem dijelu trbuha i grudi su mi škakljive, a stalno idem mokriti. Je li moguće da su to prvi znaci trudnoće? Ili je to do tablete? Postoji li mogucnost da jos nisam niti ovulirala?
Oprostite na puno pitanja ali ne razumijem mehanizam djelovanja ove tablete pa ako moze odgovor. Najljepša hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Vjerojatno se radi o simptomima ovulacije koja je sada nastupila, a koju je tableta odgodila.