Kontracepcija

escapelle

noriko

Postovani, imala sam ciklus 6.07 , a nezasticen odnos 13.07,popila escapelle pilulu unutar 12h, nakon nekoliko dana imala krvarenje koje je bilo kao menstrualno, ali zadnjih par dana me bole grudi, i kao da mi je muka, ne znam da li je to zato sto sam isprepadana da nisam u drugom stanju,pa da je malo psihicki,ili sam mozda trudna? Kada bi mi trebala doci sada menstruacija? Srdacan pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija bi trebala doći u isto vrijeme kao i obično, no moguće je da zbog tablete nastupi par dana ranije ili kasnije. Krvarenje je bilo posljedica tablete.

Teaa93

Postovani,
Zadnju menstruaciju sam dobila 2.9.2018. a odnos sam imala 10.9 ujutro, a navece sam uzela escapelle pilulu i nisam imala nikakvih nuspojava. Sada ocekujem menstruaciju, ali i dalje je nema, da li je moguce da kasni zbog tablete ili zato sto sam u medjuvremenu putovala ili je moguce da sam ostala trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija najvjerojatnije kasni zbog pilule. Osim toga, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana.

Teaa93

Postovani,
Menstruacija mi i dalje kasni, sad vec 14 dana, ocekivala sam da cu je dobiti 1.10. ali nista, pa sam 6.10 uradila test za trudnocu koji je bio negativan. Proslu menst. sam dobila 2.9. U medjuvremenu sam putovala, i 10.9 sam imala odnos ujutro, a navece sam popila escapelle, 12.9 sam isla kod ginekologa koji mi je rekao da nije bilo potrebe za pilulom..
Ne znam sta da radim, postoji li mogucnost da sam ipak ostala trudna ili je razlog kasnjenja nesto drugo

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije je u pitanju hormonski disbalans. Prema svemu navedenom ne radi se o trudnoći. Savjetujem da se javite liječniku radi tableta koje će potaknuti krvarenje.