Kontracepcija

Evra ili Logest?

Sanja

S prvom menstruacijom (koja bi trebala doći uskoro) počet ću uzimat hormonsku kontracepciju i doktorica mi je rekla da se odlucim između logest tableta i evra flastera.
Rađe bi stavila flaster jer mi se cini jednostavniji za korištenje. Procitala sam da se s njim moze kupati, tuširati, vježbati, ali me zanima šta je s ljetom- morem (soli) i suncem (ima li kakve veze sunčevo zračenje na učinkovitost flastera)? Hoće li on ostati djelotvoran nakon sunčanja i kupanja u moru?
Ili bi ipak bilo bolje i/ili sigurnije da uzimam logest tablete. Molila bi vaše mišljenje... Hvala

doc. dr. sc. Branko Radaković

Proizvođač Evre tvrdi da sve radnje koje ste Vi naveli ne mogu utjecati na sigurnost i učinkovitost Evre. Mišljenja sam da su oba izbora dobra, a Vi se sami morate odlučiti što Vam je praktično bolje, svaki dan tableta ili svaki tjedan flaster.