Kontracepcija

Evra? Nuspojave?

pitalica-lutalica

Poštovanje!
Imam skoro 20 godina i ginekoligica mi je preporučila Evru.
Ja sam je kupila i pročitala miljun nuspojava koje me mogu strefiti (tromboza, tumori, depresije, debljina.....)! uuh!
potom sam se zapitala želim li to proživljavati!?
znate li kolika je vjerojatnost da će doći do toga?
kako su vaše pacijentice do sada bile zadovoljne Evrom?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Vjerojatnost da će se desiti ozbiljne nuspojave je iznimno mala. Npr, tromboza je puno češća u trudnoći nego na kontracepciji. Međutim, farmaceutske tvrtke se navođenjem tih nuspojava štite od eventualnih sudskih tužbi - da ne možete reći da niste bili upozoreni! Sa Evrom je isto kao i sa svakom drugom kontracepcijom - nekom odgovara, nekom ne, i ne možete znati ako ne probate. Samo hrabro!