Kontracepcija

gljivice i terapija

sdjendjo

Dobar dan,

imam pitanje vezano uz moje prijašnje pitanje o prenosivosti vaginalnih gljivica na partnera na koje ste mi odgovorili da je nemoguće da ih partner dobije prilikom spolnog odnosa sa prezervativom i da gljivice nisu spolno prenosiva bolest.
Moja ginekologinja je prilikom pregleda za PAPA test ustanovila da imam jaku upalu rodnice i propisala mi ITRAC 3 (2x2) tablete, DALACIN vaginalnu kremu te ROJAZOL 200mg vaginalete. Za partnera je propisala isto ITRAC 3 tablete i ROJAZOL kremu za vanjsku uporabu. Mene interesira zbog čega partner treba koristiti terapiju ako pretpostavljamo da nije zaražen gljivicama?

Hvala unaprijed i lijep pozdrav!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne bih ulazila u odluke vaše ginekologice pa molim da to pitanje postavite njoj. I molim ne zaboravite da je ovo forum za kontracepciju.