Kontracepcija

Grejp i pilule

fila22

Postovani doktore,
Nisam sigurna je li bilo ovo pitanje iako je malo apsurdno, ali ja zelim biti sigurna pa pitati Vas da se ne mislim.
Je li grejp kako pisu neki portali utjece na kontracepciju? Uzimam Qlairu i svaki dan sam tocna kao svicarski sat, a isto tako volim popiti cijedeni grejp.
Jos me zanima je li se folna kiselina moze kombinirati sa pilulama? Kakva je njihova medusobna interakcija?
Hvala puno!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, grejp nema utjecaja na kontracepciju, a folnu možete slobodno uzimati uz tablete.