Kontracepcija

Implantacijsko krvarenje i kontracepcija

Malaplava78

Poštovani,pijem tablete Midiana redovno te sam prije 7 dana imala nezaštićeni odnos par puta u noći,trebala sam dobiti menstruaciju prije dva dana te sam ju dobila danas no iscjedak je vrlo prozirno crven te je tek kasnije zapocelo krvarenje tipa menstruscije. Da li je moguće da sam trudna te trebam li napraviti test.
Lp,hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da pijete kontracepcijske pilule sigurno se ne radi o trudnoći. Menstruacije ne moraju uvijek biti istog intenziteta.

Malaplava78

Poštovani,hvala vam,da li je problem ako sam se dan nakon dobitka menstruacije onesvjestila,te mi se intenzitet smanjio na vrlo oskudan iscjedak?

Ivo Balenović, dr. med.

Uobičajeno je da su krvarenja kod žena koje uzimaju oralnu kontracepciju oskudna, a ponekad mogu i izostati. Gubitak svijesti nije povezan s time.