Kontracepcija

Iregularni ciklusi,duphaston i trudnoca

Lala95

Postovani,
Zadnju menstruaciju sam imala 1.aprila.U maju nisam dobila,ali zbog konstantnog bola u stomaku,grudima i nakupljanja vode javila sam se ginekologu,koji je propisao duphaston 2×1 10 dana.Ciklusi su mi iregularni 35-50 dana,primarno sam se javila zbog boli koju vise nisam mogla izdrzati. 11.maja sam pocela piti duphaston.
14.maja imala sam pokusaj prvog odnosa sa partnerom.Pokusavali smo 4 puta,bez zastite,svaki put po minutu ali prestali smo zbog boli.Ejakulacije nije bilo,samo prozirna vodica za koju pretpostavljam da je iskapala.
Zanima me da li je duphaston mogao potaci ovulaciju,iako nisam imala menstruaciju,iako je to vec 44 dan ciklusa? Da li sam mogla zatrudniti na taj nacin? Zanima me ako dobijem menstruaciju za 3 dana kada prestanem koristit duphaston, da li mogu iskljuciti trudnocu ili cekati onu u junu? Izvinite na mnogo pitanja. Hvala Vam.

Lala95

Ako mogu jos da nadodam da nije doslo do pravog odnosa ni u jednom pokusaju,nego kratki pokusaji od par sekundi,4 puta koji su zavrsavali za minutu,jer nisam htjela nista bez zastite koja tada nije bila pri ruci. Hvala Vam.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nekoliko dana nakon zadnje tablete Duphastona nastupiti će krvarenje. Trudnoću možete isključiti.

Emanuela01

Poštovani

Zadnju menstruaciju sam imala 15.4. Ovaj mjesec sam ju trebala dobit prije 3 dana znaci 16.5. Nije mi bas redovita, zna kasnit po 2 ili 3 dana. Cudno mi je to sto obicno prije nego sta trebam dobit me bole jajnici, leđa i imam natekle i dosta bolne grudi. Ovaj mjesec me nisu bolile grudi nit su natekle nit su me bolili jajnici, bol zna doc na tren i traje 2 minute i nema je vise. Inace imam nezasticen odnos sa deckom. Stoga me zanima dali je moguce da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da uradite test na trudnoću. Postoji mogućnost trudnoće.