Kontracepcija

iscjedak

lanai257

Ja sam prvo pocela piti Yasmine kontracepcijske pilule. Međutim nisam dobro na njih reagirala i kada sam dosla do zadnje yasmine pilule doktorica mi je dala triquilar da odmah nastavim. Međutim od kad sam pocela piti yasmine sam dobila tamno smeđi iscjedak koji se i dalje nastavio. Jel to normalno? Ja i pripodno imam iscjedak (kao i moja majka, koja ga je imala cjeli zivot), ali lagano zuckasti bez mirisa. Ali od kada sam pocela piti kontracepcijske opet (pila sam i prije triquilar 3 godine i nisam imala problema), poceo je tamno smeđi iscjedak. Mozete me savjetovati - da li je to normalno? Sta da radim? Osim toga nemam nikakvih nuspojava ni bolova ni niceg slicnog. Unaprijed hvala!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Da, to je normalno, zove se spotting, i obično prestaje za 2-3 mjeseca

Noranora

Poštovanje, zbog urinarne infekcije gin. mi je propisala Klamoks antibiotik. Tek pri zadnjim tabletama sam pocela piti i probiotik, sjetila sam se da bi bilo pozeljno, ali mislim da mi je svejedno narusio vaginalnu floru jer imam pojacan iscjedak. Zanima me mogu lise Macmiror vaginalete ili krema uzeti bez recepta i ostecuju li iste kondome? Znam da neke vaginalete i kreme mogu. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Macmiror ne oštećuje kondome. Vaginalete i krema se izdaju na recept. Pitajte u ljekarni da li će Vam izdati bez recepta.

barbara200

Poštovani, zadnja 2 dana menstruacije su jako oskudna smijem li se okupat u moru bez tampona? Hvala

barbara200

Poštovani, zadnja 2 dana menstruacije su mi izrazito slaba za dnevni ulozak, smijem li se kratko okupati u moru bez tampona? Spominju se na netu bakterije i njihov ulazak u vaginu i slicno. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete se kupati ako more zadovoljava higijenske uvjete