Kontracepcija

Iscjedak, svrbez, pilule

Postovana doktorice,

Koristim Diane35 vec nekoliko mjeseci,
posljednji odnos sa deckom imala sam prije 2mjeseca
u posljednjih 10tak dana uocila sam da imam iscjedak koji je malo jaci, ustvari cesci tj maltene stalan.
bijele je boje i nekako se "zgrusnjava" - ako se tako moze reci.
takodjer tu je i svrbez.

posto sam pocetkom ove sedmice dobila menstruaciju, mislila sam da je taj iscjedak ustvari pojava malo prije nego dobijem (obicno tako bude), svrbez je dosao tek kada je prestala menstr.

koristila sam tampone - jel moze biti od toga??
Moze li biti samo neka nahlada (ipak ne cuvam se bas)
MOZE LI TO BITI OD PILULA???
pocinjem piti uvin caj, i nekoliko puta dnevno tj svaki put nakon sto odem u wc "spiram" zelenim cajem .

i sta da radim??

naprijed

MNOGO VAM HVALA!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Mislim da imate gljivice (one su češće na pilulama). Kupite Plimicol vaginalete, stavljajte ih nekoliko dana, te poslije odite ginekologu da provjeri da li je sve u redu.