Kontracepcija

Izostanak menstruacije

TWITTER241

Poštovani,

pijem Qlaira tablete vec duze vrijeme, duze od godinu dana i do sada je sve bilo u redu, i dobivala bih menstruaciju od 26. do 29. dana (obicno je to bilo na 2. bijelu tabletu, sa noci na jutro, znaci 28. dan tijekom noci bi mi dosla). Zadnju menstruaciju sam dobila 29.05.. Jucer, 27.06. sam popila 2. bijelu tabletu i jos uvijek nisam dobila menstruaciju. Danas sam pocela sa novim pakiranjem jer mi je dr. rekao da mogu, da se moze dogoditi da izostane. Ali ja se svejedno brinem. Spolni odnos sam zadnji put imala u 5. mj. i tada mi je dosla menstruacija kako sam gore navela. Da li se trebam brinuti zbog izostanka menstruacije? Inace, od 07. - 13.06. sam pila klavocin bid tablete (zbog upale umnjaka) ali to mi nije 1. put (barem 1x godisnje imam problema s tim umnjacima) i uvijek dobijem klavocin i nikada mi nije utjecao na menstrualni ciklus. Taj klavocin je i razlog zbog kojeg nisam imala odnose jer sam procitala da moze smanjiti djelotvornost pilula. Nadam se Vasem brzom odgovoru jer sam stvarno zabrinuta.

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana dobro ste postupila. Poslušajte savjet svog ginekologa. Ne brinite.

Em3456

Poštovani, menstruacije mi nema već 10-ak dana. Prošli mjesec sam dobila 14.10. s time da je malo kasnila i izmeđuja mislim da 3. i 4. dana je malo izostala na par sati. Prije te menstruacije imala sam spolne odnose i nismo sigurni je li malo ušlo ili nije. Kada mi je došla prošli mjesec sve je bilo normalno, jaki grčevi i trajanje od 5 do 6 dana. Ovaj mjesec je nema i nemam nikakvih znakova. Postoji li mogućnost da je izostala zbog toga jer sam popila tabletu (Nalgesin) prije očekivanog dana menstruacije a nisam imala grčeve ni ništa. Inače popijem dok dobijem male grčeve. Ili je mogućnost trudnoće pa da je ono prošli mjesec bilo samo neko krvarenje. Makar je sve bilo normalno.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je prošla menstruacija bila normalna, popraćena bolovima, a nakon toga niste imali odnose, tada je trudnoća isključena. Ako je bila kraća i oskudnija od uobičajene savjetujem da uradite test. Tableta nije odgodila krvarenje.

Em3456

Hvala na odguvoru. Koji bi onda još mogli biti razlozi. Možda stres ili tjelovježba. Imala sam poslije prošle menstruacije spolne odnose ali smo 100% sigurni da ništa nije ušlo.

Ivo Balenović, dr. med.

Stres i tjelovježba itekako utječu na ciklus. Ukoliko želite isključiti trudnoću sa 100% sigurnošću, uradite test.