Kontracepcija

Yasmin

Leaida

Postovani pijem yaamon vec 3 godine.jucer u 7 trebala sam popit tabletu 8 po redu.Prvi put mi se desilo da sam ju popila danas u 6...da li ima razloga ua brigu i trebam li dodatnu zastitu.hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Učinkovitost se nije smanjila i nije potrebna dodatna zaštita.

Leaida

Postovani jucer i danas sam popila normabel moze li on utjecat na zastitu.hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, normabel nema nikakvog utjecaja na učinkovitost kontraceptiva.

Leaida

Postovani malo sam zabrinuta zbog kasnjenja s 8 tabletom.pijem ih oko 19 navecer a zaboravila sam pa sa popila ujutro u 6.imam lagano probadanje sad nakon tjedan dana..rekli ste da zaštita nije narusena..kasnjenje nije bilo duze od 12 sati. Nakon toga sam imala odnose..pa sam sad u brizi.Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Nema razloga za brigu, zaštita je očuvana.

Leaida

Postovani pislala sam vam kako sam sa zaksnjenjem popila 8 tabletu..tjedan nakon imala sam bolove sliicne mjesecnici.tokon ciklusa dozivila sam dodatan stres u obitelji.u utorak sam popila zadnju pilule.nemam nikakve simptome kao inace da cu dobit.malo sam zabrinuta da se nije desila ovulacija.hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Ovulacija je moguća (što ne znači da će do nje i doći) ako se s pilulom kasni više od 12 sati.

Leaida

Jucer navecer se javilo krvarenje..znaci li to da je sve ok . bojala sam se da sam ostala trudna.mogu li sljedeci tjedan normalno krenut pit pilule...i da li sam zasticena.Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Sve je u redu. Nastavite s uobičajenim uzimanjem pilula. Zaštita je očuvana.