Kontracepcija

Jesam li trudna?

Maja977

Imala sam trljanje spolnih organa 25.3 i dva tjedna nakon toga pojavio mi se smedi iscjedak i jako oskudno krvarenje. Na 18., 20., 26. i 37 dan nakon trljanja napravila sam testove i sva četiri su bila negativna. Prije tri dana (na 38. dan od trljanja) dobila sam pravu obilnu menstruaciju. Ciklusi mi nisu redoviti zbog policisticnih jajnika. Zanima me mogu li sada biti 100% sigurna da nisam trudna i je li krvarenje dva tjedna nakon trljanja bila mjesecnica, ali slabija zbog straha, stresa i jajnika? Hvala Vam!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, 100% se ne radi o trudnoći. Krvarenje koje opisujete je možda bilo ovulacijsko.

Ti_333

Poštovani,
Trebala bi hitan odgovor...
Zadnji dan menstruacije mi je bio 7.2.
Zadnji spolni odnos imala sam tjedan dana nakon menstruacije ( 13.2.), odnos je bio sa zaštitom, ali nisam sigurna je li sve bilo u redu, dečko je svršio u kondom dok je još bio u meni, kad smo pogledali kondom bio je u redu ništa nije curilo, valjda je onda bio u redu.. Tjedan dana nakon spolnog odnosa osjećala sam bolove u grudima i bradavicama, imala sam učestalo mokrenje, nadutost i bolove u donjem dijelu stomaka. Sljedeću menstruaciju trebam dobiti 3.3. pa sam pomislila da su povećane grudi i nadutost moža simptom PMS - a. Učestalo mokrenje je možda zbog prehlade. Zanima me je li postoji mogućnost trudnoće u ovom slučaju i je li moguće da se simptomi rane trudnoće kao što sam gore navela (učestalo mokrenje, nadutost..) pojave već tjedan dana nakon spolnog odnosa?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Pričekajte menstruaciju.

Kkkorina

Poštovani trebam hitan odgovor, naime posljednja menstruacija mi je završila 9.2, pijem kontracepcijske pilule Estal. U utorak 23.2 sam zaboravila popiti tabletu na vrijeme i u sljedećim spolnim odnosima smo koristili kondom. No 1.3 smo imali spolni odnos i kondom je pukao, prije toga je partner svrsio u mene. Prema kalendaru na mobitelu nisam u plodnim danima, i također sam popila tabletu ellaone unutar sat vremena nakon odnosa. Ima li šanse za trudnoću?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da uzimate oralne kontraceptive ne postoji mogućnost trudnoće (bez obzira što ste prije tjedan dana propustili tabletu). Žene koje uzimaju oralne kontraceptive nemaju ovulaciju i zato nemaju niti plodne dane. Nije bilo potrebe za postkoitalnom kontracepcijom.

meka25

Imala sam spolni odnos bez zastite 13. (plodni dani, partner nije svrsio, i to sa sigurnoscu mogu potvrditi) i 16. dan ciklusa (u teoriji nisu plodni dani, nije svrsio u mene, barem tako kaze, ali u sekundi kada ga je izvadio, pocelo je izlaziti sperme, bio je vlazan i slankast pa me to brine). Zadnjih par menstruacija se uranile po 2/3 dana, a sada bih trebala dobiti danas ili sutra i jos nista. Imam simptome za dobiti, ali strah je veci. Zanima me postoji li mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Prema svemu navedenom ne postoji. Pričekajte menstruaciju.