Kontracepcija

Interakcija

Gabi

Zanima me da li Aktivin H kapsule (gospina trava) smanjuju učinak Yasmin kontraceptiva.

Molim vas za što skoriji odgovor.
Unaprijed hvala!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Da li je neki lijek u interakciji s drugim u medicini se saznaje znanstvenim istraživanjem, usporedbom ta dva lijeka. Gospina trava nije lijek, kao ni išta drugo što možete kupiti bez liječničkog recepta, tako da za nju takvi podaci ne postoje. Ukratko, ne znamo.

Noranora

Poštovani, možete li mi reći bi li vrijedilo uz kontracepcijske pilule uzimati kapsule omega 3/riblje ulje? Odnosno, mogu li jedne drugima umanjiti djelovanje? Hvala puno.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, između navedenih preparata nema nikakvih interakcija, niti utjecaja jednih na druge.

Noranora

Poštovani, propisan mi je Famotidin 40mg 2×1.. Hoće li to umanjiti djelotvornost kontracepcijskih pilula? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Lijek neće umanjiti učinkovitost kontracepcije.